5 nieoczywistych kierunków na wakacje w Polsce

Wyjątkowa sytuacja, która nas zastała zaskoczyła zapewne wszystkich. Jeszcze w styczniu tego roku, większość z nas planowała wakacje za granicą. Zwiedzanie ciekawych miejsc, poznawanie ciekawych ludzi, jedzenie potraw, których wcześniej nigdy nie próbowaliśmy. Czy można ciekawie spędzić urlop w kraju? Oczywiście! Podpowiemy Wam, w jakie miejsca warto się udać, by ciekawie spędzić letnie dni.

Własne miejsce zamieszkania

Jak dobrze znasz miasto, w którym na co dzień mieszkasz? Czy wiesz jaką historię i tajemnice skrywa? Ilekroć chcemy zwiedzić coś w naszym mieście, a brakuje nam na to czasu? Teraz mamy na to doskonałą okazję! Proponujemy zaopatrzyć się w mapę oraz przewodnik i zaznaczyć wszystkie miejsce, które chciało się zwiedzić, a z różnych powodów nigdy ich nie odwiedziliśmy. Może to być muzeum, restauracja lub park. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z historią własnego miasta, nic nie wyda nam się już takie same.

Dolina Baryczy

W wakacyjnych podbojach nie musimy się ograniczać do morza albo gór. Przepiękne krajobrazy oferuje nam Dolina Baryczy, która zachwyca bogactwem fauny i flory. Jej podmokłe tereny wykorzystywane są do hodowli ryb, a ciągnące się kilometrami groble są świetnym terenem zarówno do pieszych spacerów jak i jazdy na rowerze. Czego ponadto można się spodziewać po urlopie przy stawach milickich? Można spróbować wędkowania, spływu kajakiem lub jazdy konnej. Noclegi oferowane są w małych, kameralnych schroniskach lub pensjonatach.

Wakacje na łódce

Zwiedzanie z perspektywy łódki jest niewątpliwie niezapomnianym wrażeniem. Proponujemy więc pakować plecak i wynająć łódkę na tydzień lub dwa i pozwiedzać nasze piękne akweny wodne. Najpopularniejszym kierunkiem, ale też najbardziej urozmaiconym będą Mazury. Wielkość mazurskich jezior pozwoli nam w ciszy delektować się okoliczną przyrodą, a szanty z okolicznych knajpek będzie nam dogrywać do wieczornych posiłków. Ale bez oszukiwania! Śpimy na łódce 😊

Polska Francja

Czy wiecie, że nie tylko Francja może się poszczycić pięknymi winnicami? W Polsce też można je znaleźć. Proponujemy więc, wybrać się na nadwiślańskie tereny między Sandomierzem, a Kazimierzem Dolnym i zobaczyć jak w Polsce wygląda uprawa winorośli i produkcja wina. Dla fanów Prowansji, proponujemy odwiedzić lawendowe pola niedaleko Krakowa i przyjrzeć się produkcji olejków oraz kremów z tej cudownej rośliny.

Agrowczasy

– Skąd się bierze mleko?

– Ze sklepu.

Tak, tak – tak nasze pociechy często odpowiadają na pytanie skąd bierze się mleko. Żyjemy w miastach, w pędzie, daleko od natury. Dlatego proponujemy agrowczasy, na łonie natury, bez telewizora i telefonu komórkowego, za to w doborowym towarzystwie zwierząt domowych. Nierzadko też gospodyni pokaże nam jak wyrabia się mąkę, masło czy też ser. Gwarantujemy Wam, że taki rodzaj urlopy też zapewni niezbędny relaks 😊

Related Posts

Leave a Reply