Top 5 pomysłów na randkę w stylu zero waste

No i jest! Nasz eko-subiektywny ranking niecodziennych pomysłów na randkę. W końcu walentynki są raz w roku, a okazywać swoje uczucia zawsze warto w oryginalny sposób. Pomysłów było dużo – w zespole ZUZii do ostatniej chwili kłóciliśmy się, które z propozycji będą na tyle ciekawe i praktyczne zarazem. Ostateczna wersja rankingu bardzo nam się podoba. Oceńcie sami.

5. Randkowa domówka w niecodziennych kreacjach

Cóż – brzmi banalnie, ale to od Was zależy jak spędzicie randkę w domu. Na początku ustalcie plan działania – zamiast kupować i szykować się w gwiazdorskie kreacje, by błyszczeć w oczach partnera postawcie na… oryginalny look z Waszej szafy. Umówcie się, że na randkę musicie przyjść w wyszukanych strojach skomponowanych z Waszych nieużywanych już ciuchów. Kreatywność w cenie, amatorskie przeróbki krawieckie również. Zwłaszcza, gdy nie wejdziecie w rozmiarówkę z przeszłości… Ważne, by było wesoło i oryginalnie! A zaoszczędzone pieniądze przeznaczcie na dobre wino. O odpowiedni mikroklimat zadba nasz węgiel aktywowany o którym pisaliśmy w poprzednich publikacjach.

4. Randka majsterkując?

Przeszukajcie strych, piwnice, zakamarki szuflad. Technika i materiał dowolny – ważne, aby z “grata” stworzyć prawdziwy unikat. Dodatkowy stolik? Osobliwa figurka na komodę? A może oryginalny wieszak na ubrania? Tak, wiemy! Wiele dziewczyn może nam zarzucić brak romantyzmu. Mimo tego odnosimy wrażenie, że to właśnie płeć piękna lepiej się bawi skręcając meble z Ikei. Zatem? Do dzieła!

3. Survival w leśnej chatce

Zbliżamy się do gorącego, walentynkowego podium. Ten sposób spędzenia randki zdecydowanie rekomendujemy odważnym parom. Góry, naturalne krajobrazy, romantyczne ścieżki… no i ona – chatka zagubiona w środku lasu tylko dla Was. Nie myślcie, że będzie tak łatwo – cały anturaż, opał, wyżywienie musicie zorganizować sami. W ostatnim czasie modny jest “survival” i bliskie obcowanie z naturą. W głębi lasów istnieją chatki, które zapewniają schronienie. W nich znajdziecie palenisko, naczynia kuchenne, “starter” opałowy. Oczywiście musicie zostawić po sobie “status quo” i należyty porządek – a jako podziękowanie za darmowy nocleg jakiś drobiazg, który przysłuży się kolejnej zbłąkanej w leśnych duktach parze. Ale te widoki! Ten klimat!

2. Drink party

Pokaż duszę prawdziwego barmana! Albo chociaż próbuj… W tym sposobie na randkę przygotowujecie własne, bądź nauczone patenty na idealne drinki. Chodzi o tą romantyczną grę smaków, fantazyjną kolorystykę, ekscentryczne dodatki… Ważne, żeby było eko. Mistrzowsko przygotowane drinki pijcie z… ekologicznych słomek ZUZii. Kto z Was okaże się lepszym barmanem?

1. Spacer z alpaką

Ten pomysł to nasz rzut na taśmę, chwila natchnienia, emocjonalny wybryk. Ujął serca całej reszty. Zero waste to również dobre uczynki. Te cudne zwierzaki tylko czekają aż poświęcisz im czas. W bezpośrednim obyciu może nie są aż tak romantyczne, ale przyznajcie – spacer z alpaką? Takie chwile zdecydowanie się pamięta. Emocje potrafią ponieść nie tylko Was – alpaki w dość oryginalny sposób przekazują swoje emocje od czasu do czasu plując. Cóż… chusteczki higieniczne ZUZii z pewnością się przydadzą. Poza tym – czyż one nie są słodkie?