4 rady do rozpoczęcia życia w stylu zero waste

0

46 miliardów butelek plastikowych wyrzuconych rocznie w samej tylko Unii Europejskiej. W Polsce przez ten sam rok możemy pochwalić się niechlubnym wynikiem zużycia 3,5 mln ton. Ocenia się, że najdotkliwiej negatywne skutki użycia plastiku odczuwają zwierzęta – według danych ONZ w ocenach ginie ponad milion morskich ptaków i sto tysięcy ssaków.
Z powodu połknięcia zbyt dużej liczby toreb plastikowych umierają nawet walenie. Zmiana obecnej sytuacji to długotrwały proces wymagający zaangażowania całej ziemskiej ludzkości.
Hołdując metodzie małych kroków chcąc zmienić świat – zacznijmy od siebie.

Zamiast samochodu, wybierz rower.

Klasyczna polska jesień z innej, zdrowszej perspektywy? Wybierz rower! Pomimo oczywistych korzyści ekonomicznych bojowo nastroisz swój organizm do trudów codziennych wyzwań. Lepsza forma to większa odporność na stres i naturalne antidotum na niecne wirusy, z których znana jest jesienna aura. Dodaj parę punktów za przyjemność omijania korków. W ścisłym centrum dużych miast żaden środek lokomocji nie ma z Tobą szans. Chyba, że biegasz naprawdę szybko.

Kupuj tyle, ile potrzebujesz

Ile razy zdarzyło się Wam przesadzić z konsumpcją i wyrzucać niepotrzebny nadmiar jedzenia? W dobie smartfonów pożyteczne okazują się praktyczne aplikacje. Stwórz swoją cyfrową wersję zakupów, oszacuj zużycie spożywki i kupuj tylko tyle, ile naprawdę zużyjesz. Niespożyte artykuły to po prostu śmieci. Góry śmieci!

Nie pędź z gadżeciarstwem

Wiemy, że macie pasje i własne hobby. Wielu wśród Was marzy o najnowszym modelu iPhone’a, czy kolejnym efekciarskim gadżecie.
Praktycznie co rok media okrzykują kolejny model flagowego smartfona kusząc nas technicznymi nowinkami.
Tymczasem, co stanie się z dotychczas używanym przez nas sprzętem? Przecież z reguły nasz smartfon ciągle umożliwia zrobienie dobrego zdjęcia, bateria jeszcze dobrze trzyma, a dbając o nietani przecież sprzęt nie doprowadziliśmy jego wyglądu do kawałka złomu. No właśnie.
A ciągle zmieniany sprzęt to kolejne… śmieci!

Kupuj lokalnie, kupuj mądrze

Decydując się na ofertę firm lokalnych oszczędzasz na wielu aspektach. Przede wszystkim oszczędzania środowisko – mniejsze zaplecze logistyczne, brak problemów z przesyłkami, produkcja i dystrybucja w tym samym miejscu to same korzyści. Dla kupującego i sprzedającego.

Kluczowym jest też wybór produktów – te pochodzenia naturalnego w pełni spełnią Twoje oczekiwania, a wybierając je masz to cenne poczucie zrobienia czegoś dobrego. Dobrego dla siebie i innych.