5 jesiennych aktywności – polecane przez ZUZii

0


Ciężko było nam wskazać faworyta! Okazuje się, że rozmaitych aktywności w przypadku jesieni czeka na nas całe mnóstwo. Zdecydowaliśmy się zaprezentować wam oryginalny zestaw – bez sztampy. To nasze TOP5 jeśli chodzi o aktywności w jesień.

GeoCaching

Dla żądnych przygód i świetnej zabawy w naturalnym otoczeniu. Poczuj się jak bohater gry RPG, lub przygodowego filmu i zostań odkrywcą. Idea GeoCaching to połączenie aplikacji na smartfona ze społecznością bawiących się. A ich jest całkiem dużo! Aby zostać pełnoprawnym odkrywcą zabierzcie z domu jakiś ciekawy fant, który zamienicie z zawartością tajemniczo schowanej skrytki. No właśnie. Celem jest znalezienie skrytek, które są poukrywane w różnych miejscach na mapie. Macie wskazówki, wstępne koordynaty GPS – reszty musicie domyśleć się sami. Znaleziona zawartość skrzyneczki może być Wasza, o ile podmienicie ją na swój zestaw. Brzmi zabawnie? W praktyce jest super!

Fotografia

Większość smartfonów potrafi uchwycić chwilę w iście artystyczny sposób. Pochwal się swoimi umiejętnościami fotograficznymi – na YouTube znajdziecie wiele kursów / porad jak zrobić dobre zdjęcie swoim smartfonem. Jesienne plenery, lasy i magiczne ścieżki czekają na Was. Swoimi pomysłami chwalcie się na Insta – ZUZii na pewno doceni najciekawsze z nich.

Malowanie palcami

A może wolicie bardziej abstrakcyjne klimaty? Namalujcie to! Malowanie palcami nie ogranicza kreatywności i pozwala… się pobrudzić. To zdecydowanie patent na te smutniejsze, deszczowe dni. Dodatkową rozrywką może być samodzielne przygotowanie farby. Skondensowane mleko i barwniki spożywcze tworzą zdrowy mix, który nie zagrozi maluchowi nawet gdy ten będzie chciał koniecznie spróbować swoich farbek.

Aquapark

Aquapark dostępny w większości miast w Polsce to sposób na jesienną chandrę. Niektóre z nich na swoim wyposażeniu mają sztuczną plażę z generatorem fal morskich. Stworzony w ten sposób mikroklimat służy wakacyjnym wspomnieniom i pozwala się zrelaksować. Zabawa w basenie, nauka pływania, nurkowanie. To wszystko aktywności, które połączą zdrowy ruch z prawdziwą zabawą!

Nordic walking

To coraz popularniejsza w Polsce alternatywa spaceru. W tej aktywności ruchy całego ciała podobne są do tych, które wykorzystujemy podczas zwykłego chodu. Jednak wykorzystanie mięśni ciała jest zdecydowanie bardziej intensywne. Maszerując z kijkami angażujecie dużo więcej partii mięśniowych. Dodatkowym plusem jest to, że spacery Nordic Walking mogą wykonywać osoby w każdym wieku – wykorzystuje się je nawet do rehabilitacji i leczenia niektórych schorzeń.