Pomysł na rodzinny weekend w Polsce

0


Jesień puka do naszych drzwi. By korzystać z jej najpiękniejszych uroków warto… wyjść z domu. Najlepiej z całą rodzinką. Nie mówimy tutaj wcale o dalekich podróżach. Nasz kraj ma naprawdę dużo do zaoferowania!
Naszą misją jest sprawianie, by świat wokół nas był naturalnie lepszy. Doświadczanie piękna jesiennej aury to zdecydowanie dobra droga, by wiedzieć, że warto naturę zrozumieć i o naturę walczyć.
W naszym TOP 3 staraliśmy się wyselekcjonować miejsca niezbyt popularne, magicznie ulokowane w cichych zakątkach kraju, z dala od zgiełku.

Piaski

Zaczynamy, a jakże, od polskiego morza.
W rejonie Krynicy Morskiej, dokładniej na końcu Mierzi Wiślanej znajduje się senna, rybacka miejscowość. Urzeknie ona wszystkich, którym cenią sobie spokój, ciszę i bliskość nieskalanej działalnością człowieka natury.
To tutaj spotkasz długie, piaszczyste plaże, romantyczne miejscówki będące jednym wielkim plenerem fotograficznym. A zachody słońca? Cudowne!
Czy wyobrażacie sobie lepszy sposób, by skosztować piękna Bałtyku?
Bez parawanów i tłumów!

Góry Bystrzyckie

Kochasz lasy? Góry Bystrzyckie wyróżniają się bogatym zalesieniem, a przy tym całkiem sporą powierzchnią i mnogością szlaków turystycznych. Graniczą z Górami Stołowymi, Górami Orlickimi (pięknym pasmem po czeskiej stronie) i Masywem Śnieżnika.
To właśnie tam macie okazję przejść się ponad 200 letnimi ścieżkami pieszymi (Dukt Wieczność). Wolicie poczuć dreszczyk emocji? Spróbujcie tajemniczej drogi “Ścieżka Wielkiego Strachu”, czy też |Droga Zbłąkanych Wędrowców”. To klimatyczne dukty leśne prowadzące przez gęsty, świerkowy las. I po raz kolejny – cisza, spokój, głusza. Jesteśmy za!

Beskid Śląski

To zdecydowanie mniej uczęszczany kierunek od sławnych Tatr – zatem idealnie pasuje do naszego rankingu.

Wasze dziecko w wózku pogrąży się w błogim śnie, a Wy osiągnięcie poczucie utęsknionego spokoju podczas spaceru brzegiem Jeziora Żywieckiego w Żywcu. Niedobory jodu i bromu uzupełnią tężnie solankowe Parku Zdrojowego w Jaworzu, a żądni tajemnic polubią spacer po torfowisku i tajemniczym lesie, tuż za granicą w Korbielowie.

Tak wygląda nasze TOP 3 mniej uczęszczanych, naturalnych lokalizacji. A Wy? Macie jakieś swoje typy? Podzielcie się z nami!

Na koniec dodamy jeszcze cytat, który wyjątkowo nam się spodobał:

Natura zawsze jest zdolna dać dużo tym, którzy pragną ją zrozumieć.

Zofia Gerlach