ZMIEŃ SWOJE OTOCZENIE NA LEPSZE! CZYLI ZAPOWIEDZI NOWOŚCI ZUZII CIĄG DALSZY – BAMBUSOWY WĘGIEL AKTYWOWANY – część 1

0


Powiada się, że aby zacząć zmieniać świat, zacząć należy od siebie samego i swego najbliższego otoczenia. Bambusowy węgiel idealnie wpisuje się w tę zmianę i jego dobroczynne  właściwości są od wieków z powodzeniem wykorzystywane w kulturach Wschodu: w Japonii, Chinach, Korei i na Tajwanie. W krajach tych znalazł wszechstronne zastosowanie jako medykament, paliwo oraz środek filtrujący i odkażający zarówno wodę jak i powietrze. Nic zatem dziwnego, że współcześnie także świat Zachodu, który od lat boryka się ze skażeniem środowiska naturalnego, zauważył i docenił zalety wynikające z węgla bambusowego. 

Po latach kolorowych trendów nadszedł czas ,,czarnej rewolucji’’, w której aktywowany węgiel bambusowy odgrywa pierwszoplanową rolę. Swoimi zdolnościami reaktywnymi czterokrotnie(!!!) przewyższa bowiem popularnie stosowany węgiel drzewny. Wynika to z właściwości fizycznych węgla bambusowego (o czym wspominaliśmy już w artykule wprowadzającym) i jego nadzwyczajnej porowatości. W procesach biochemicznych 1 gram bambusowego węgla aktywowanego wykazuje reaktywność na powierzchni 1200 metrów kwadratowych. To imponujący rekord w świecie przyrody, który tłumaczony jest zjawiskiem adsorpcji. Spokojnie, to nie literówka. Adsorpcja jest zjawiskiem idącym o wiele dalej niż absorpcja. Z absorpcją mamy do czynienia wycierając dłonie ręcznikiem. Woda z powierzchni naszej skóry, na zasadzie dyfuzji, przenika w powierzchnię materiału, ale ręcznik sam z siebie bez bezpośredniego kontaktu z wodą, nie przesiąknie nią. Bambusowy węgiel adsorbuje, czyli nie tylko wchłania inne substancje, ale też ma zdolność przyciągania ich cząstek, dzięki czemu staje się doskonałym adsorbentem. Posiadając miliony porów, potrafi przyciągać, magazynować a następnie neutralizować ewentualne substancje szkodliwe. Dzięki tej naturalnej zdolności pochłania zapach i zanieczyszczenia, zatrzymując je w porowatej strukturze cząsteczek węgla. Skutecznie oczyszcza otaczające powietrze lub wodę równocześnie neutralizując ogromne ilości toksyn i innych niebezpiecznych substancji. Na dodatek jest zupełnie obojętny dla żywych organizmów, jest nietoksyczny, bezwonny i pozbawiony smaku. Na florę działa dobroczynnie, dlatego stosuje się go jako uniwersalny nawóz w celu użyźnienia i zmiany odczynu podłoża, w którym bytuje roślina. Nawet przypadkowo zjedzony przez ludzi czy zwierzęta, nie grozi zatruciem (bo fizycznie nie ulega strawieniu), wręcz przeciwnie – ewentualnie pomoże w pozbyciu się szkodliwych substancji, po czym zostanie naturalnie wydalony z organizmu. W akwarystyce znajduje zastosowanie jako naturalny filtr do wody w akwarium. Mało tego, filtry węglowe stosowane są na całym świecie w oczyszczalniach i stacjach uzdatniania wody pitnej.

Dla ochrony zdrowia naszego i naszych najbliższych bambusowy węgiel aktywowany powinien znajdować się nie tylko w każdej domowej apteczce, ale też w każdym mieszkaniu. Dlatego też Zuzii wprowadza na rynek nowy produkt dedykowany wszystkim, którym bliska jest idea troski o naturalne środowisko i  życia w zgodzie z naturą. Węgiel bambusowy, który wkrótce Państwu zaoferujemy, niewątpliwie przyczyni się do zmiany na lepsze otaczającej nas wszystkich rzeczywistości. Po dalsze szczegóły zapraszamy do lektury kolejnego artykułu na naszym blogu.